Správne použitie alobalu – je medzi jeho stranami nejaký rozdiel?

Často sa stretávame s otázkou, na ktorú mnohí z nás nepoznajú odpoveď. Na čo a ako sa používajú jednotlivé strany alobalu? Používa sa lesklá alebo matná strana obľúbenej hliníkovej fólie? Je niektorá zo strán alobalu škodlivá alebo sa môžu používať obidve? Tento všestranný pomocník má svoje pravidlá používania a my vám ich ozrejmíme.

Podľa svetových kuchárov existuje rozdiel v používaní medzi lesklou a matnou stranou. Tipnite si, v čom tkvie to tajomstvo?

Odporúčame: Kávová usadenina nie je odpad! Tu je 5 tipov na jej využitie

hliníková fólia

Zdroj: Shutterstock®

Môže nám alobal uškodiť?

Hliníková fólia alebo alobal, ako ho všetci poznáme, prechádza počas výroby procesom "frézovania". Frézovanie je proces, pri ktorom sa využíva teplo a napätie na roztiahnutie fólie na požadovanú hrúbku. Navzájom sa pri tom spájajú dve vrstvy súčasne, pretože inak by sa fólia počas frézovania zlomila.

Tam, kde bola fólia v kontakte s inou vrstvou, vznikla matná strana. Lesklá strana alobalu je frézovaná bez toho, aby bola v kontakte s iným plechom. Z toho vyplýva, že účinnosť a použitie alobalu je rovnaké, nech použijete hocijakú stranu. Samozrejme to však má jednu výnimku. Iba jedna zo strán je nelepivá, a to konkrétne matná strana. V tomto prípade ju teda otáčajte vždy podľa toho, kam by sa nemala prilepiť.

Odporúčame: Doska na krájanie ako nová? Vďaka týmto radám ju dokonale vyčistíte

matná strana alobalu

Zdroj: Shutterstock®

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE