Návod na výrobu domácich vlhčených utierok: Jednoduchý spôsob, ako si ich vyrobiť aj doma

ako vyrobiť domáce vlhčené utierky

Vlhčené utierky sú praktickým pomocníkom v domácnosti aj na cestách. Sú navlhčené špeciálnym roztokom, ktorý pomáha odstraňovať nečistoty, baktérie a zvyšky make-upu z tváre alebo rúk. 

Vlhčené utierky sú skvelou voľbou pre rýchle osvieženie alebo očistenie kože, keď nemáme možnosť použiť vodu a mydlo. Vlhčené utierky sú dostupné v rôznych variantoch a vôňach, takže si každý môže vybrať tú správnu pre seba. Sú balené v praktických obaloch, ktoré sa ľahko nosia v kabelke alebo taške a sú tak vždy po ruke, keď je potreba. 

Mnoho ľudí používa vlhčené utierky aj na odstránenie make-upu alebo na osvieženie po športovaní. Sú skvelou alternatívou k bežnému ošetreniu pleti a môžu byť použité aj na citlivú pokožku. Vlhčené utierky sú tak univerzálnym pomocníkom pre každú ženu aj muža, ktorý si chce udržať svoju pokožku čistú a osvieženú kedykoľvek a kdekoľvek.

Prírodné vlhčené utierky 

Prírodné vlhčené utierky sú skvelým spôsobom, ako udržať svoju pleť hydratovanú a osvieženú počas celého dňa. Tieto utierky sú vyrobené z prírodných zložiek, ako sú rôzne oleje, extrakty rastlín a esenciálne oleje, ktoré majú vynikajúce hydratačné a osviežujúce vlastnosti.

Veľkou výhodou prírodných vlhčených utierok je ich šetrnosť k životnému prostrediu, pretože neobsahujú škodlivé chemické látky a nezanechávajú žiadny zbytočný odpad. Okrem toho môžu byť tieto utierky ideálnou voľbou pre ľudí s citlivou pokožkou, pretože neobsahujú agresívne zložky, ktoré by mohli podráždiť ich pokožku.

 • Prírodné vlhčené utierky sú tiež veľmi praktické a pohodlné na používanie. 
 • Môžete ich mať stále po ruke v taške alebo v kabelke a kedykoľvek si ich môžete použiť na osvieženie svojej pokožky.
 • Okrem toho sú tiež vynikajúcim spôsobom, ako odstrániť nečistoty a make-up z tváre, čím udržujete svoju pleť čistú a zdravú.

Vďaka svojim prírodným zložkám a praktickému baleniu sú prírodné vlhčené utierky skvelým pomocníkom pre každého, kto dbá o svoju pleť a chce ju udržať hydratovanú a zdravú po celý deň.

Odporúčame: Doprajte si nápoj z čerešňovej šťavy a sledujte, čo sa stane! Budete ho milovať!

prírodné vlhčené utierky Depositphotos

Ekologické vlhčené utierky

Ekologické vlhčené utierky predstavujú šetrné riešenie pre čistenie a osvieženie pokožky či iných povrchov. Tieto utierky sú vyrobené z materiálov, ktoré majú minimálny vplyv na životné prostredie a sú ľahko rozložiteľné po použití.

Vlhčené utierky sú ideálne pre rýchle a efektívne čistenie a osvieženie pokožky, najmä na cestách, pri športe alebo pri práci. Ich udržiavanie je jednoduché a praktické, pretože sú balené individuálne a tak sú vždy pripravené na použitie.

Väčšina ekologických vlhčených utierok je obohatená prírodnými zložkami ako je aloe vera, výťažky z rastlín alebo esenciálne oleje, ktoré poskytujú nielen čistiaci, ale aj hydratačný a osviežujúci účinok. Tieto utierky sú šetrné ku kože a neobsahujú agresívne chemikálie, ktoré by mohli poškodiť pokožku.

Vďaka ekologickým vlhčeným utierkam sa môžeme starať o svoju pokožku a zároveň dbať na životné prostredie. Ich používanie je jednoduché, praktické a zároveň šetrné, čo ich robí ideálnym doplnkom do každej domácnosti alebo kabelky.

Účinky vlhčených utierok

Vlhčené utierky majú mnohé pozitívne účinky na pokožku. Pomáhajú hydratovať a osviežiť pokožku, znižujú suchosť a podráždenie, a tiež dokážu odstrániť nečistoty a make-up. Okrem toho majú väčšinou jemný a príjemný voňavý zápach, ktorý môže prispieť k pocitu uvoľnenia a pohody. Je však dôležité vyberať kvalitné výrobky, aby sme sa vyhli možným negatívnym účinkom ako alergie alebo podráždenie pokožky. 

Neprehliadnite: Domáce repelenty proti komárom i kliešťom: Zaručene vás ochránia

recept na domáce vlhčené utierky Depositphotos

Domáce vlhčené utierky - ako na to?

Domáce vlhčené utierky sú skvelým nápadom na očistenie a osvieženie vašej pokožky. Môžete ich jednoducho vyrobiť doma pomocou niekoľkých jednoduchých ingrediencií.

Na výrobu domácich vlhčených utierok budete potrebovať:

 • 1 šálka destilovanej vody
 • 1 polievková lyžica tekutého mydla alebo šampónu
 • 1 polievková lyžica oleja (napr. olivového, jojobového alebo mandľového oleja)
 • 1 čajová lyžička éterického oleja (voliteľné, pre príjemnú vôňu)
 • miska alebo nádoba na zmiešanie ingrediencií
 • papierové utierky alebo bavlnené handričky

Recept na prípravu domácich vlhčených utierok

 1. V mise zmiešajte vodu, tekuté mydlo alebo šampón, olej a éterický olej (ak používate). Dôkladne premiešajte, aby sa všetky ingrediencie spojili.

 2. Poskladajte papierové utierky alebo bavlnené handry do veľkosti, ktorá vám vyhovuje.

 3. Zalejte pripravenou tekutinou papierové utierky alebo bavlnené handričky a nechajte aspoň 10 minút vsiaknuť.

 4. Uložte si vlhčené utierky do uzavretého obalu, aby zostali vlhké. Môžete ich použiť na čistenie tváre, rúk, tela alebo na odstránenie make-upu.

Domáce vlhčené utierky sú skvelou alternatívou k bežným obchodným produktom a môžu byť úsporné a zdravšie pre vašu pokožku. Skúste si ich vyrobiť doma a uvidíte, aké sú účinné a príjemné na používanie.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE