TOP 3 domáce masky na zničené vlasy a jeden VÝBORNÝ TIP NAVYŠE!

Vlasy, ako sa hovorí, sú korunou krásy. Prajeme si ich mať zdravé, krásne, lesklé, žiarivé, husté a, pravdepodobne, aj vždy prirodzene upravené. To ale vôbec nie je jednoduché! Správna starostlivosť si vyžaduje veľa času a nemalé investície do prípravkov a profesionálnej starostlivosti u kaderníka. Doma však určite máme suroviny, vďaka ktorým si môžeme dopomôcť ku krajším vlasom.

Domáce masky na vlasy sú skvelý nápad, ako vyťažiť maximum z vlastných zdrojov. A keďže máme radi dobré nápady a tipy, prinášame vám TOP 3 domáce masky na vlasy, ktoré zregenerujú zničené vlasy, a môžete ich pripraviť a použiť kedykoľvek budete chcieť.

Domáca maska z kokosového oleja

Neviete si predstaviť masku na vlasy iba s jednou ingredienciou? My áno! Kokosový olej v sebe totiž obsahuje zložky, vďaka ktorým vašim vlasom doprajete dokonalú hydratáciu.

Podľa dĺžky vlasov roztopte kokosový olej do tekutej formy a vmasírujte ho buď do suchých, alebo do mokrých vlasov. Keď si olej vmasírujete na celú pokožku hlavy a celú dĺžku vlasov, prekryte si vlasy kúpacou čiapkou alebo igelitovým vreckom a zabaľte do uteráka. Nechajte pôsobiť najmenej hodinu, potom vlasy opláchnite teplou vodou a umyte šampónom.

A my vám ručíme za to, že výsledok vás veľmi milo prekvapí.

Domáca maska z vajíčok a avokáda

Táto kombinácia zdravých tukov je pre naše vlasy naozaj ideálna. Ich zmiešaním si dokážeme vytvoriť masku, ktorá veľmi účinne zregeneruje a hydratuje unavené a suché vlasy. Zmiešajte dva vaječné žĺtky s polovicou avokáda a naneste na suché alebo mokré vlasy.

Masku poriadne zapracujte do vlasov a nechajte pôsobiť voľne vo vlasoch minimálne 20 minút. Potom ju opláchnite teplou vodou a umyte šampónom.

Neprehliadnite: Ako zatočiť s vráskami? Máme pre vás užitočné rady a jeden SKVELÝ TIP!

maska na zničené vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Domáca maska z banánov a avokáda

Táto pre niekoho nepredstaviteľná kombinácia je skvelou dvojicou pre dokonalú a krásne voňavú hydratáciu. Rozmixujte banány a avokádo, a takto pripravenú homogénnu zmes vmasírujte do vlasov.

Nechajte pôsobiť najmenej 15 minút a potom ju dôsledne zmyte, nakoľko takto pripravená zmes má z týchto troch masiek najhustejšiu konzistenciu, tak aby vám na vlasoch nič nezostalo. Avšak príjemná vôňa z tejto masky vás bude sprevádzať ešte po zvyšok dňa.

Ako pomôcť vlasom inak? Jednoznačná odpoveď je – KOLAGÉN

Vlasy sú tvorené keratínom, ktorý sa tvorí pomocou niekoľkých aminokyselín. A zdrojom aminokyselín je práve aj kolagén. Dopĺňanie kolagénu vplýva na pokožku a má pozitívny vplyv aj na vlasové folikuly, ktoré sa nachádzajú v pokožke hlavy. Vďaka tomu môže kolagén:

  • pomôcť zastaviť napríklad aj vypadávanie vlasov,
  • podporiť rast silnejších vlasov, ktoré sa budú menej štiepiť a budú rýchlejšie rásť.

Všetky nás určite veľmi teší, ak si pri sprchovaní alebo kúpaní nenachádzame v odtoku a na podlahe veľké množstvo vypadaných vlasov. Práve kolagén je na to skvelý pomocník a zaručujeme vám, že jeho pravidelným prijímaním čoskoro spozorujete aj rast nových vlasov.

Je to znak toho, že kolagén naozaj funguje a vlasy hustnú. Zdravé vlasy sú potom lesklejšie, pevnejšie a nemajú rozštiepené končeky.

Odporúčame: „Dry brushing“ alebo „suchá masáž“ pre krajšiu pokožku celého tela

kolagén v prášku

Zdroj: Shutterstock®

Najlepšou voľbou je Inca Collagen

Každoročnou ťažkou skúškou pre naše vlasy sú aj sezónne zmeny počasia. Inca Collagen práve v tomto období podporí folikuly, a tým aj rast nových vlasov. Ich celková kvalita sa zlepšuje, takže po zime už určite nebudete tak bolestne prežívať vypadávanie vlasov na jar.

ALE – kolagén od Inca Collagen je skvelým doplnkom pre starostlivosť o vlasy počas akéhokoľvek obdobia v roku.

Využite ich aktuálnu akciu

Akcia na kolagén Inca Collagen spočíva v nákupe tohto skvelého produktu práve teraz, a to so zľavou 5 € a získaním darčekov, ktorými sú vitamín C pre lepšiu syntézu kolagénu a doprava, úplne zdarma. Ak zadáte unikátny kód, ktorý nájdete na incacollagen.sk, kolagén akcia je vaša rýchlo a jednoducho.

Starostlivosť o vlasy je dôležitá, aby sme sa cítili dobre a boli sme so sebou spokojní. Rovnako, ak nie viac, je dôležitá aj ich podpora zvnútra a vyživenie vlasovej pokožky. A preto je Inca Collagen zaručene tou správnou voľbou.

Zaujme vás: Trápia vás nechty, vlasy a pleť? Máme jednoduché riešenie!

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE